Ako sme vás informovali v článku „Teploty vystúpia výraznejšie nahor: Zastaviť by sa mali pod TOUTO hranicou!“ do našej oblasti sa začne už od utorka 22. mája dostávať teplejší, no i vlhší vzduch. Práve ten prinesie so sebou i búrky. 

Tento vzduch sa totiž bude podľa informácií imeteo.sk labilizovať a tak búrky budú počas utorka 22. mája pomerne časté. „Naša oblasť sa opäť dostala do teplejšieho a vlhšieho prúdenia. Vzduch, ktorý k nám bude prúdiť sa počas dnešného dňa bude prehrievať a následne sa bude labilizovať. Najvýraznejšia labilizácia, ako vidieť aj na očakávanej mape instability CAPE bude prebiehať na západe Slovenska,“ informuje imeteo.sk.

zdroj: ReproFoto imeteo.sk

Najintenzívnejšie búrky sa dnes (utorok 22. mája) očakávajú na západnom Slovensku, no objavia sa už počas popoludňajších hodinách predovšetkým na východe naše krajiny. S príchodom večera by mali byť intenzívnejšie. „Búrky vo večerných hodinách začnú postupovať od juhozápadu smerom k severu až severovýchodu a postupne sa rozšíria nad západné a stredné Slovensko,“ dodáva imeteo.sk.

Pretrvávať by mali až do neskorých nočných hodín a prinesú dnes intenzívne zrážky.

Zdroj/Foto: imeteo.sk  | Ilustračná foto: pixabay.com