Slovenská obchodná inšpekcia (SOI) varuje spotrebiteľov pred nebezpečným výrobkom, ktorý sa nachádza na pultoch v obchodných prevádzkach, no taktiež je možné zakúpiť ho cez eshop. Pri nákupe buďte preto mimoriadne obozretní!

Slovenská obchodná inšpekcia zaznamenala hlásenie o nebezpečnom výrobku. Ide o ,,športové rúško Under Armour Sportsmask, číslo šarže: 1368010-002, čiarový kód 195250918912“. Rúško sa skladá z troch vrstiev so širokými čiernymi gumičkami a bielym logom ,,Under Armour“, pričom je uložené v čiernom puzdre.

Analýza výrobku preukázala prítomnosť látky polyhexanid (PMMB), ktorá je škodlivá pri vdýchnutí, a taktiež môže spôsobiť alergickú kožnú reakciu. Vdychovanie uvedenej látky môže spôsobiť poškodenie orgánov a rovnako má existovať podozrenie, že spôsobuje rakovinu.

Výrobok bol dostupný v predajniach inSPORTline, no aj na e-shope. ,,V prípade, že spotrebiteľ preukázateľne nakúpil tento nebezpečný výrobok na www.insportline.sk, v predajniach inSPORTline s.r.o. a Stores inSPORTline SK, s.r.o. môže ho vrátiť v predajniach inSPORTline s.r.o., Električná ul. 6471 Trenčín, Stores inSPORTline SK, s.r.o. Račianska 184/B, Bratislava a Stores inSPORTline SK, s.r.o Trieda generála Svobodu 6/a Košice a bude mu vrátená kúpna cena výrobku,“ uvádza spoločnosť na svojej webovej stránke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: soi.sk, insportline.sk  |  Foto: insportline.sk, Pixabay