POZOR na nebezpečnú nabíjačku: Hrozí zásah elektrickým prúdom!

Dátum:

Slovenská obchodná inšpekcia (SOI) varuje spotrebiteľov pred nebezpečným výrobkom, ktorý sa nachádza na pultoch v obchodných prevádzkach, no taktiež je možné zakúpiť ho cez eshop. Ak ho vlastníte, okamžite ho prestaňte používať!

Pracovníci SOI varujú zákazníkov pred vážnym nebezpečenstvom, v súvislosti so závadnou nabíjačkou. Ide o ,,USB nabíjačku 4-OK model RT-50, pôvod: Čína“. Cestovný adaptér má USB konektor čiernej farby, pričom uvedený výrobok nedisponuje povinnými údajmi o výrobcovi, a taktiež nie je uvedená ani plná adresa výrobcu.

Nabíjačka sa stala potenciálne nebezpečnou kvôli nedostatočnej elektrickej pevnosti. Výrobok bol vystavený skúške elektrickej pevnosti, počas ktorej došlo k prierazu izolácie. Zákazníkom tak môže hroziť úraz elektrickým prúdom.

SOI nariadila okamžité stiahnutie výrobku z trhu, a zároveň musí predajca informovať spotrebiteľa o závadnej nabíjačke. Zákazník môže predmetný výrobok vrátiť do predajne, pričom má právo na vrátenie kúpnej ceny. ,,Slovenská obchodná inšpekcia odporúča spotrebiteľom, ak si tento výrobok zakúpili, aby ho vo vlastnom záujme prestali používať,“ uvádza SOI na oficiálnej stránke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: soi.sk  |  Foto: Pixabay, depostiphotos.com

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Úprimné vyjadrenie Sulíka: TOTO si myslí o útokoch Igora Matoviča!

Kedysi sa spolu fotili pri spoločnom obede a dnes...

Miliardár Soros varuje pred Putinom: Premiér Heger odkazuje JEDINÉ!

Svetového ekonomického fóra vo švajčiarskom Davose sa zúčastnili lídri...

Slovenská polícia zachytila HROZBU: Anonym plánuje masovú vraždu!

Slovenská polícia zverejnila na sociálnej sieti šokujúcu správu. Anonym...

Nečakaný krok susednej krajiny: Vyhlásila stav vojnovej hrozby!

Ruská invázia na Ukrajinu sa oficiálne začala 24. februára...