Colníci zadržali naozaj zaujímavý balík. Okrem kondómov to boli aj tzv.”modré tabletky”. Nakupujúcim mohli spôsobiť vážne problémy. 

[sociallocker]Bankskobystrickí colníci zadržali zásielku s viac ako sto kondómami a tabletkami na podporu erekcie, informujú tvnoviny.sk“Tabletky aj kondómy pri colnej kontrole okamžite svojím dizajnom upozornili na to, že ide o falzifikát,” povedala hovorkyňa finančnej správy Patrícia Macíková. Dodala, že colníci zásielky zaistili, pretože mali podozrenie z porušenia práv duševného vlastníctva.

Problém bol u objednaných tabletiek a kondómov ešte aj niekde inde. V tabletkách totiž nebola tá účinná látka, ktorá tam mala byť, namiesto toho tam bola iná, pri rozbore to zistil Ústav pre kontrolu liečiv. Pri kondómoch zasa môže byť problém, že väčšinou pochádzajú z ázijských krajín a sú vyhotovené na veľkosť tamojších mužov.

Slovákom teda môžu byť malé a prichádza tu riziko, že sa môžu roztrhnúť, povedal sexuológ Ivan Kubiš pre tvnoviny.sk a tiež spomenul aj materiál, z ktorého môžu nastať kožné alergie alebo je tak nekvalitný, že nesplní funkciu, pre ktorú je určený a teda nezabráni neželanému tehotenstvu.

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: flickr.com
[/sociallocker]