Slovenská inšpekcia životného prostredia (SIŽP) a Polícia sa momentálne zaoberajú obľúbeným termálnym kúpaliskom, ktoré malo porušiť zákony a ohroziť tak zdravie návštevníkov. Na mieste je tak vysoká pokuta a vyšetrovanie.

Termálne kúpalisko v obci Podhájska je medzi Slovákmi mimoriadne obľúbené, a taktiež sa teší aj z prítomnosti mnohých Čechov. Najnovšie výsledky vyšetrovania zo strany inšpekcie i polície preukázali porušovanie zákonov a zatajovanie skutočnosti, že sa vo vode z geotermálneho vrtu nachádzajú rádioaktívne prvky. Tie viacnásobne prekračujú zdravotné limity.

Podľa najnovších zistení kúpalisko čerpalo vodu z geotermálneho vrtu aj v bazénoch bez platného oprávnenia. Dokonca platnosť niekoľkých oprávnení vypršalo v minulom storočí, v dôsledku čoho uložila inšpekcia spoločnosti pokutu vo výške 128 978 eur, no spoločnosť sa odvolala.

Preukázalo sa aj výrazné znečistenie životného prostredia. ,,…kúpalisko v Podhájskej vypúšťalo dlhé roky znečistenú vodu z bazénov odpadovými rúrami do miestneho potoka Liska a odtiaľ do rieky Žitava nelegálne. Znalecké dokazovanie ukázalo, že v dôsledku vypúšťania odpadových vôd z kúpaliska Podhájska došlo k umŕtveniu rieky a výrazným škodám na životnom prostredí,“ uvádza rezort životného prostredia na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/MŽP SR  |  Foto: Termálne kúpalisko & wellness Podhájska – oficiálna stránka, Pixabay