Na pohľad izbová rastlina, ktorá zapadne medzi desiatkami inými. No ukrýva v sebe jed, ktorý môže byť v krajných prípadoch až smrteľný.  Väčšina ľudí ju má doma či v kancelárií v domnienke, že to je pekná dizajnérska záležitosť, ktorá sa rozrastá z minúty na minútu. Mali by ste však zbystriť pozornosť a okamžite sa jej zbaviť.

Je nutné, aby ste boli veľmi opatrí, ak prídete do kontaktu s rastlinou nazývanou Difenbachia. Vyskytol sa totiž prípad, pri ktorom zomrelo malé dievčatko. Jej otec vysvetlil, že si kúsok listu vložila do úst a za pár sekúnd jej opuchol jazyk natoľko, že sa začala dusiť. Aj napriek snahe lekárov sa im ju nepodarilo zachrániť.

Difenbachia je totiž nebezpečná. Každá jej časť tvorí šťava, ktorá je jedovatá. Obsahuje šťaveľan vápenatý, ktorý zabíja do pár minút. Úmrtie dieťaťa môže nastať do jednej minúty a u dospelého človeka nastane smrť do 15 minút. V prípade, ak je vo vašom okolí, odporúčame vám ju okamžite vykoreniť.

Ak z nejakého dôvodu nie ste ochotní zbaviť sa nebezpečnej rastliny, používajte aspoň gumené rukavice a vyhnite sa kontaktu s očami, je to totiž pravdepodobné, že by ste mohli oslepnúť. No v domácnosti, kde sa nachádzajú deti či zvieratá je najlepšia voľba ju jednoducho nepestovať.

Zdroj: youtube.com  |  Foto: youtube.com, pixabay.com, instagram.com