Obľúbený obchodný reťazec na svojej oficiálnej webovej stránke upozorňuje pred jedným z produktov, ktorý sa sťahuje z predajných pultov. V prípade, ak máte tento výrobok v mrazničke, určite ho nekonzumujte. Môžete si totiž spôsobiť vážne zdravotné problémy!

Obchodný reťazec METRO upozorňuje zákazníkov na nebezpečnú zmrzlinu, ktorú sťahuje z trhu. Konkrétne ide o “ARO ZMRZLINA 4,2 L VANILKA“ s dátumom minimálnej spotreby 07/2024, pričom číslo šarže je 22L187. Dodávateľom chladenej pochúťky je česká spoločnosť TIPAFROST a.s.

Dôvodom stiahnutia je vážne podozrenie na kontamináciu sklom. ,,Nález skla bol zistený jedným z našich obchodných partnerov v priebehu spracovania. Keďže nie sme schopní vylúčiť riziko výskytu u ostatných balení danej šarže a bezpečnosť našich zákazníkov je na prvom mieste, rozhodli sme sa pristúpiť k tomuto kroku,“ uvádza sa v dokumente, ktorý zverejnila spoločnosť.

Obchodný reťazec zároveň upozorňuje, že závadnú zmrzlinu bolo možné kúpiť od 27. júla do 3. októbra. Taktiež prosí zákazníkov, aby zakúpený produkt nekonzumovali a vrátili ho do predajne. ,,Za zakúpené výrobky vám budú na základe predajného dokladu vrátené peniaze späť. Vrátenie je možné do 31.10.2022,“ dodáva na záver.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

 

Zdroj: metro.sk  |  Foto: metro.sk, Pixabay