Kedy inokedy by sme si mali dopriať zmrzlinu, ak nie počas leta? Mrazená dobrota rozhodne patrí k letným radostiam, no jedna z nich sa pred pár hodinami dostala do európskeho systému rýchleho varovania. Je tak na mieste byť pri nákupe zmrzliny mimoriadne obozretný!

Obchodný reťazec METRO upozorňuje zákazníkov na stiahnutie vanilkovej zmrzliny značky Häagen-Dazs, ktorá je v 460 ml balení. Ide o sedem šarží, ktoré majú dátum spotreby najneskôr do októbra 2022 a začiatku mája 2023.

Výrobok mal byť kontaminovaný etylénoxidom, ktorý pochádza z vanilky z Madagaskaru, pričom sa používa na výrobu spomínanej zmrzliny. Etylénoxid je klasifikovaný ako jedovatý bezfarebný plyn, ktorý sa považuje aj za mutagén. Taktiež je karcinogénom, v dôsledku čoho sa stal toxickým pre reprodukciu.

METRO Cash & Carry SR vyzýva zákazníkov, aby zakúpený tovar nekonzumovali a vrátili ho v ktoromkoľvek veľkoobchodnom stredisku reťazca. Po predložení dokladu budú klientom vrátané peniaze, pričom tak môžu urobiť do 31. augusta 2022.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: metro.sk  |  Foto: metro.sk, Depositphotos.com