Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) informoval verejnosť o stiahnutí lieku z úrovne distribučných spoločností, lekární a pacientov. Konal tak z dôvodu ochrany zdravia a bezpečnosti. Rozbor liečiva totiž nesplnil stanovené štandardy.

Štátny ústav pre kontrolu liečiv pred pár hodinami oznámil stiahnutie liečiva Metronidazolum z trhu. Na podnet jednej z nemocničných lekární bola vykonaná analýza 50 gramového balenia č. šarže M-18050704 (exp. 04/22), ktorá nevyhovela stanoveným parametrom, na základe čoho bolo vydané oficiálne rozhodnutie o stiahnutí uvedenej šarže.

Metronidazolum patrí do skupiny liekov s názvom antibiotiká, pričom sa používa na liečbu vážnych infekcií. Taktiež môže byť súčasťou pripravovaných liekov. Z tohto dôvodu je upozornenie určené nielen pre pacientov, ale aj pre samotné lekárne, ktoré liek používajú a ponúkajú. ,,…žiadame, aby v prípade nevyhovujúcich výsledkov na totožnosť individuálne kontaktovali pacientov, ktorým IPL s obsahom dotknutého liečiva pripravili a vydali,“ uvádza sa v oficiálnom stanovisku.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sukl.sk  |  Foto: Pixabay, najlekaren.sk