Aj keď by sa mohlo zdať, že Slováci postupne môžu vyťahovať výhradne letné oblečenie a tešiť sa zo slnečného počasia, stále by ste mali ostať obozretní. Práve dnes totiž dôjde na viacerých územiach k búrkam, pričom tie by mali byť intenzívnejšie než v uplynulý deň.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal na piatok (26. mája) výstrahy pred silnými búrkami v niekoľkých okresoch. Ako uvádza na sociálnej sieti, hroziť by mali predovšetkým v Banskobystrickom kraji.

“Poveternostná situácia sa stále výrazne nemení. V miernom severnom prúdení sa labilnejšia a vlhšia vzduchová hmota udržiava predovšetkým v závetrí Západných Karpát, čo je Banskobystrický kraj a blízke okolie. V tejto oblasti dochádza aj k zbiehavému prúdeniu, čo výrazne uľahčuje vývoj kopovitých oblakov a prehánok a búrok, ako sme videli aj v predošlých dňoch,” uvádza s tým, že v piatok bude búrok viac než vo štvrtok!

“Najintenzívnejšie hrozia práve okolo línie zbiehavého prúdenia v Banskobystrickom kraji a v Tatrách,” dodáva, a taktiež upozorňuje, že búrkam sa podľa všetkého nevyhnú ani v Nitrianskom kraji či na východe, kde je však pravdepodobnosť zrážok nižšia. SHMÚ zároveň vydáva 1. stupeň výstrahy pred povodňami v okrese Poprad.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: SHMU