Epidemiologická sitácia Slovenska sa v porovnaní s predchádzajúcim rozdelením okresov aj naďalej zlepšuje a krajina ako celok bude od 10. mája v ružovej farbe, a teda v I. stupni varovania podľa COVID AUTOMATU. V bordovom okrese ostala iba Myjava a Považská Bystrica, v nich bude naďalej platiť zákaz vychádzania aj počas dňa.

V červených a ružových okresoch platí tento zákaz až po 21. hodine. O ďalších uvoľňovaniach by malo ministerstvo zdravotníctva informovať v piatok.

Bordové okresy – III. stupeň varovania: 2 okresy

  • Myjava a Považská Bystrica

Červené okresy – II. stupeň varovania: 33 okresov

  • Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Bytča, Čadca, Detva, Dolný Kubín, Gelnica, Humenné, Ilava, Kežmarok, Kysucké Nové Mesto, Levoča, Martin, Medzilaborce, Nové Mesto nad Váhom, Prešov, Revúca, Ružomberok, Sabinov, Sobrance, Stará Ľubovňa, Svidník, Trenčín, Trnava, Turčianske Teplice, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žarnovica, Žiar nad Hronom a Zvolen.

Ružové okresy – I. stupeň varovania: 44 okresov

  • Bratislava I.-V., Brezno, Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Komárno, Košice I.-IV., Košice-okolie, Krupina, Levice, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malacky, Michalovce, Námestovo, Nitra, Nové Zámky, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Poltár, Poprad, Prievidza, Púchov, Rimavská Sobota, Rožňava, Šaľa, Senec, Senica, Skalica, Snina, Spišská Nová Ves, Stropkov, Topoľčany, Trebišov, Žilina a Zlaté Moravce.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: MZSR | Foto: MZSR, canvas.com