Epidemiologická situácia na Slovensku sa výrazne nezlepšuje, pričom aktuálne je v nemocniciach hospitalizovaných 3 342 pacientov s pandemickým ochorením koronavírus. Zdravotníkom však robí vrásky na čele aj nový variant omicron, ktorý sa podľa portálu Aktuality dostal už aj k nám!

Na Slovensku boli iba pred okamihom potvrdené prvé tri prípady nového variantu pandemického ochorenia Covid pod názvom omicron, ktorý koncom novembra zaznamenali aj v Českej republike. Osoby s diagnózou sa mali vrátiť s rizikových krajín individuálnou dopravou, pričom sú očkované a aktuálne v karanténe.

„Dobrou správou je, že prišli individuálnou dopravou, čiže necestovali ani vlakom, ani autobusom. Rovnako dobrou správou je, že ide o plne zaočkovaných ľudí a majú ľahký priebeh ochorenia. Podľa doterajších informácií vidíme, že u zaočkovaných ľudí je aj pri variante omicron priebeh veľmi ľahký. Samozrejme, budeme sledovať, ako sa omicron správa pri nezaočkovaných, u ktorých vidíme vyššie riziko“ uviedol premiér Eduard Heger.

„Robíme asi 1100 sekvenácií týždenne, sekvenované budú aj všetky kontakty infikovaných omikronom. Zatiaľ je situácia stabilizovaná, pod kontrolou. Zatiaľ nebudeme prehodnocovať aktuálne platné opatrenia, nie je na to dôvod. Ešte presne nevieme, čo omikron robí,“ dodal Vladimír Lengvarský.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: aktuality.skFoto: