Pandémia koronavírusu poriadne skomplikovala situáciu pri odovzdávaní daňového priznania. Mnohí Slováci si totiž požiadali o odklad na podanie daňového priznania k dani z príjmov alebo ešte nezaplatili daň.

Parlament ešte na začiatku apríla schválil zákon, ktorým sa upravuje lehota na podanie daňových priznaní k dani z príjmov. Tá sa totiž presúva až na obdobie po skončení pandémie. Mnohí Slováci však zostali zmätení, keď 13. júna skončil núdzový stav, v dôsledku čoho predpokladali, že je nutné podať daňové priznanie čo najskôr.

Opak je však pravdou, keďže na Slovensku stále pretrváva mimoriadna situácia v súvislosti s ochorením COVID-19. Daňové priznanie je teda možné podať a následne aj zaplatiť daň do konca nasledujúceho mesiaca po oficiálnom ukončení pandémie.

Nariadenie platí pre všetkých daňovníkov bez ohľadu na to, či požiadali o odklad na podanie daňového priznania alebo tak neurobili. Inak povedané, ak vláda ukončí mimoriadny stav v krajine napr. v júli 2020, daňovník musí podať daňové priznanie najneskôr do 31. augusta 2020. Termíny sa tak viažu na mimoriadnu situáciu, pričom o jej zrušení vás budeme informovať.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: finreport.sk  |  Foto: Pixabay