Koronakríza a jej obmedzenia zasiahli do životov všetkých ľudí a z finančného hľadiska ublížili najmä podnikateľom, živnostníkom aj zamestnancom. Čo je však zarážajúce, časy Covidu sa pravdepodobne odrazia aj na budúcom dôchodkovom príjme. Rodičia, pozor!

Mnoho pracujúcich rodičov zažilo počas Covid pandémie nelichotivú situáciu, kedy museli zostať pre zatvorené školy doma so svojími ratolesťami. Nezostávalo im tak nič iné, ako si vziať pandemickú OČR a vyžiť tak zo zásadne nižšej mzdy. Ani po následnom nástupe do zamestnania však pracujúceho rodiča nečaká pozitívna správa: OČR sa výrazne podpísala na výške jeho budúceho dôchodku!

Tí rodičia, ktorí boli pre pandemickú sitáciu nútení zostať s dieťaťom doma na OČR celý rok, zostanú pri dôchodkovom výpočte nemilo prekvapení: “Za to obdobie, kedy je na pandemickej OČR, má nižší, takzvaný osobný mzdový bod,” vysvetľuje odborník. Budúci dôchodok v tomto príklade bude o 15 € mesačne nižší.

Opozícia však prišla do parlamentu s návrhom, ktorý by mal nahradiť túto nespravodlivosť voči rodičom. Pandemická OČR by mala byť zohľadnená aj do odpracovaných rokoch, aj v sume dôchodku. Návrh by mal byť prerokovaný na májovej schôdzi, informuje televízia Markíza.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: canvas.com