Podvodníkov na Slovensku pribúda čoraz viac. Na ľudí stále skúšajú nové veci, aby neprekukli ich zámer. Najnovšie sa útočníci snažia získať prihlasovacie údaje užívateľov na sociálnej sieti. Robia tak veľmi rafinovaných spôsobom.

Polícia, média i bezpečnostná spoločnosť ESET upozorňuje ľudí na podvodné videá, ktoré sa šíria na sociálnej sieti Facebook. Cieľom útočníkov je získať prihlasovacie údaje k tisíckam účtov. „Tie môže využiť na ďalšie šírenie tohto podvodu alebo na zisk prístupu ku konverzáciám alebo fotografiám obete,“ upozorňuje výskumník Lukáš Štefanko zo spoločnosti ESET.

Páchatelia zo začiatku vložia na sociálnu sieť video so šokujúcim obsahom, ktorý má vyvolať záujem tisícok ľudí. Najčastejšie rezonuje správa o videu 12-ročného dievčaťa, ktoré má pohlavný styk so 14-ročným susedom. Ak chce užívateľ vidieť záznam, musí kliknúť na link, ktorý ich presmeruje na falošnú prihlasovaciu stránku. V momente, keď užívateľ napíše svoje prihlasovacie údajne, útočníci majú všetko, čo potrebujú.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: eset.com  |  Foto: eset.com, Facebook