Vzhľadom na stále kritickú epidemiologickú situáciu sa vláda rozhodla zastaviť prezenčný výkon práce, ak je to možné. Mnohí Slováci však nemôžu svoje zamestnanie vykonávať z domu, v dôsledku čoho sú nútení disponovať niekoľkými dôležitými dokumentmi. Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny však najnovšie požaduje ďalšie údaje!

Tisícky Slovákov nemôžu svoju prácu vykonávať z pohodlia domova, v dôsledku čoho sú nútení dodržiavať oveľa prísnejšie opatrenia. Musia sa totiž preukazovať negatívnym PCR alebo antigénnym testom, ktorý nie je starší ako 7 dní. V prípade, ak cestujú mimo trvalého bydliska, musia disponovať potvrdením od zamestnávateľa.

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny však vydalo odporúčanie, podľa ktorého sa v potvrdení pre zamestnancov má nachádzať aj pracovný čas i miesto výkonu práce. Nové nariadenie má platiť už od dnešného dňa (3. marca). Na oficiálnej stránke ministerstva je dokonca zverejnený vzor dokumentu a všetky jeho náležitosti, ktoré majú byť uvedené v potvrdení zamestnávateľa.

Vzor potvrdenia zamestnávateľa nájdete >>>TU<<<

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: employment.gov.sk  |  Foto: FB/Polícia SR, Pixabay