V pondelok (28. júna) sa vládni predstavitelia stretli s Ústredným krízovým štábom a hlavnou témou rokovaní bol nebezpečný Delta variant, ktorý je zaznamenaný už na aj území SR. Na zasadaní mali byť prebraté stratégie, ktoré by mali zmierniť príchod tretej vlny pandémie.

Na krátkom tlačovom brífingu informovali o výsledkoch zasadania ÚKŠ vládni predstavitelia Roman Mikulec, Vladimír Lengvarský a hlavný hygienik Ján Mikas. Nové opatrenia sa týkajú najmä režimu na hraniciach, jeho prípadné sprísnenie a zvýšená miera kontrol.

Vladimír Lengvarský tvrdí, že variant Delta je stále v priaznivej norme a zatiaľ sa na Slovensku nerozširuje. Nové pozitívne prípady boli podľa neho zachytené včasne a proti ochoreniu Covid doteraz očkované neboli.

Nové opatrenia a obmedzenia, ktoré ÚKŠ odporúča, prejdu vládou až v stredu a informácie o konkrétnych výsledkoch budú oznámené po ich schválení. Lengvarský však načrtol, že po novom by zaočkovaní ľudia mali byť zvýhodnení minimálne v cestovaní.

Kampaň očkovania stále nekončí a vláda sa prostredníctvom televízie, rozhlasu či internetových reklám snaží presvedčiť čo najväčšie množstvo ľudí k vakcinácií. Motivačné ohodnotenie finančnými prostriedkami alebo istou formou lotérie už v jednom meste Slovenska začalo, vládne oficiálne rozhodnutie však zatiaľ nepadlo. Na túto tému bude zvolené zasadanie organizované Máriou Kolíkovou.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia | Video: streamable.com | Foto: