Ak cestujete po slovenských či zahraničných diaľniciach, rozhodne nešetrite na kúpe diaľničnej známky. Nielen preto, že jazda bez nej sa rozhodne nevypláca, no ,,odmeňuje“ sa aj pokutou. Dokonca aj po roku vás môže nepríjemne prekvapiť doklad o uložení pokuty. Pozor však na výzvy, ktoré obdržíte. Nie všetky totiž musíte zaplatiť.

Je samozrejmosťou, že slovenskí vodiči budú zodpovední pri platení diaľničných poplatkov. Je však nutné upozorniť na nelegálne praktiky advokátskej kancelárie pod maďarskou spoločnosťou Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt., ktorá rozposiela Slovákom výzvy na zaplatenie sankčného poplatku za neoprávnené použitie ciest v Maďarsku.

V mnohých prípadoch totiž slovenskú diaľničnú známku a EČV nedokáže maďarský systém zaevidovať správne. Nielenže problém nie je na strane slovenských vodičov, ale dokonca môžu obdržať výzvu na zaplatenie pokuty. Maďarské nariadenia, na ktoré sa však odvoláva uvedená advokátska kancelária, nie sú v našej krajine záväzné.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

K nekalým spôsobom v zahraničí sa vyjadrili aj Slováci na sociálnej sieti, ktorí doplatili na nepozornosť. ,,162 eur odo mňa vytiahli,“ napísal nahnevaný Lukáš. ,,Vyplatila som 166 eur. Známku som kúpila, ale doklad o zakúpení už nemám. Bolo to minulý rok,“ opísala svoju skúsenosť Zlatica. Našli sa však aj takí, ktorí sa nenechali oklamať. ,,My sme diaľničnú zakúpili a pokuta aj tak prišla. Ukázali sme doklad, že sme známku mali. Skúšajú, kto zaplatí,“ myslí si Zuzana.

Zdroj: zenyvmeste.sk  |  Foto: Pixabay