Slováci, pozor! Niekoľko obyvateľov sa v posledných dňoch sťažuje na upomienky z elektrární, ktoré je nutné bezodkladne uhradiť. Sú odosielané z rovnakej emailovej adresy a zhrození ľudia maily otvárajú, aby zistili, o čo ide. Je to však len podvod!

Slováci by si mali dávať v týchto dňoch pozor. Niekoľko obyvateľov sa totiž obrátilo na spoločnosť Západoslovenská energetika, a.s. s upomienkou, ktorá im prišla do emailu. Spoločnosť ZSE ale všetkých varuje pred tým, že v tomto prípade ide o podvod! Niektorí z občanov, ktorí upomienku obdržali, totiž ani nie sú klientami ZSE.

Upozorňujeme spotrebiteľov, aby neotvárali podvodný email z adresy [email protected],“ informuje hovorkyňa ZSE Michaela Dobošová pre Sme so slovami, že dané mailové konto neprevádzkujú a nie sú odosielateľom upomienok. Okrem toho upozorňujú aj na hrozbu hackerov: „Spotrebiteľov a obchodných partnerov upozorňujeme, aby prílohu neotvárali, keďže nemôžeme vylúčiť ani to, že cieľom odosielateľa môže byť hackerský útok škodlivým softvérom v prílohe emailu,“ dodáva.

Ak vám teda príde mail z adresy [email protected], nahláste ho, prípadne rýchlo vymažte bez otvorenia. Dobošová tiež upozorňuje na kontakty, kde si úhradu svojich faktúr za elektrinu môžete bezpečne overiť: „Zákazníci ZSE majú možnosť overiť si úhradu svojich pohľadávok na našej zákazníckej linke 0850 111 555 alebo prostredníctvom online zákazníckej zóny na stránke www.zse.sk,“ doplnila.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ekonomika.sme.sk │ Foto: Pexels