POZOR! Slovenská obec je ohniskom nákazy: Vyhlásila mimoriadnu situáciu!

Dátum:

Epidemiologická situácia sa líši v jednotlivých krajoch Slovenska v závislosti od zaočkovanosti obyvateľov. Obec v Košickom kraji bojuje s natoľko závažným počtom infikovaných, že musela vyhlásiť mimoriadnu situáciu.

Obec Krásnohorské Podhradie v okrese Rožňava posledné týždne bojuje s hrozivým počtom pozitívnych prípadov. Ohnisko nákazy malo vzniknúť v druhej polovici októbra v marginalizovanej rómskej komunite, pričom už prebehli tri kolá mobilného PCR testovania.

Starosta Peter Bollo k tejto veci zvolal krízový štáb, ktorý napokon vyhlásil mimoriadnu situáciu, vďaka čomu môže byť obmedzená mobilita obyvateľov. Samospráva v oficiálnom stanovisku oznámila, že koná v snahe ochrániť zdravie ľudí v obci, no i v celom okrese.

K stretnutiu sa vyjadrila aj poslankyňa obecného zastupiteľstva Katarína Prékopová, ktorá informovala verejnosť, že za posledné dva týždne mali v dedine 225 pozitívnych ľudí. ,,S ohľadom na ich počet sa (domáca) karanténa týkala vyše 500 osôb, čo znamenalo exponenciálny nárast ochorenia (pozitívnych) za krátku dobu, t.j. momentálne je potrebné obmedziť pohyb osôb a šírenie vírusu,“ napísala na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: obeckrasnohorskepodhradie.sk  |  Foto: FB/Hobby jazda Lipovník – Hobby lovaglás Hárskút, Katarína Prékopová – poslankyňa OcZ v Krásnohorskom Podhradí

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenská speváčka ŠOKUJE: Túto nechutnosť šíria o Emme Čaputovej!

Emma Čaputová, dcéra slovenskej prezidentky, sa v minulosti opakovane...

Ďalší ŠOK: NAKA obvinila známeho poslanca!

V politickom prostredí je opäť rušno. Národná kriminálna agentúra...

Odkiaľ zoberie Slovensko plyn? SPP podpísal NOVÚ zmluvu s…!

Slovenská vláda spoločne s ďalšími krajinami Európskej únie zvažuje,...

Zásah Matoviča do politických diskusií? Neuveríte, čo mu prekáža!

Igor Matovič sa svojimi kontroverznými nápadmi rozhodol poriadne rozvíriť...