Vďaka Európskej únii už v členských štátoch nie sú potrebné kontroly na vnútorných hraniciach. Jedna zo susedných krajín sa však rozhodla obnoviť kontroly na hraničných priechodoch, v dôsledku čoho bude prechod cez hranice o čosi komplikovanejší!

Polícia Českej republiky oznámila, že od 28. septembra bude vykonávať kontroly po celej dĺžke štátnej hranice so Slovenskom. Celkovo ide o 17 cestných priechodov, 7 železničných a tri riečne priechody. Na iných miestach nebude možné prekračovať hranice po dobu minimálne desiatich dní.

Výnimku dostanú občania ako poľnohospodári, ktorí pracujú v blízkosti hraníc. Voľný pohyb budú mať aj lesníci, poľovníci i rybári pracujúci v prihraničnej oblasti. Premiér susednej krajiny Petr Fiala vysvetlil, že dôvodom obnovy kontroly na hraniciach je zvýšená nelegálna migrácia.

Riaditeľ služby cudzineckej polície Milan Majer uviedol, že od začiatku tohto roka zaistili českí policajti celkovo 11 983 tranzitných nelegálnych migrantov, pričom ide o prudký nárast migrácie. Doteraz bolo zadržaných 125 prevádzačov migrantov, v súvislosti s ktorými boli začaté trestné konania v 140 prípadoch.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: policie.cz, FB/Petr Fiala |  Foto: TV Markíza, FB/Policie ČR