Radi nakupujete tovar z pohodlia domova? Dajte si pozor na podvodné stránky, ktoré sú naozaj premyslené a na prvý pohľad by ste nikdy nezistili, že ide o podvod.

Slovákov ohrozuje ďalší internetový obchod, ktorý je len podvodom. Nakupovanie cez internet je síce veľmi pohodlné a väčšinou aj ekonomicky výhodnejšie, no v prípade, že sa staneme obeťou podvodu môžeme prísť o nemalé peniaze. Podvodnou stránkou je aj obchod so športovým oblečením známej značky, ktorému naleteli už aj Slováci. Sortiment tohto obchodu si môžete pozrieť pod názvom slmua.com.

Miroslav z Bratislavy sa nechal nalákať na výhodné ceny oblečenia no o tom, že by mohlo ísť o podraz vôbec netušil. Stránka vyzerala seriózne a profesionálne, preto si z nej objednal produkty v hodnote 64 eur. Na stránke bolo tiež uvedené, že do dvanástich hodín mu príde informácia o spracovaní objednávky a o tom, kedy mu bude tovar dodaný. Miroslavovi ale nič neprišlo a svoje peniaze za tovar už nevidel.

Keďže sa mu dovtedy nikto neozval po pár dňoch prišiel na to, že ide o dobre premyslený podvod. Stránka obchodu, cez ktorú si tovar zakúpil už dokonca neexistuje, majiteľ zmenil doménu a vytvoril si novú stránku. Ak budete z nejakého online obchodu nakupovať prvýkrát, treba vedieť to, že nie je dôležitá kvalita a profesionálnosť stránky, ale kontaktné údaje. V tomto prípade nebola na stránke uvedená žiadna adresa a ani kontakt.

Podvod dokáže prezradiť aj to, keď sa dá pri nákupe zaplatiť len jednou možnosťou a to platba na účet. Tento faktor je tiež výstrahou, ktorú by ľudia nemali podceňovať. Súčasná podvodná stránka sa nazýva slmua.com, dajte si na ňu pozor!

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: freepik.com