Už v nedeľu (12. septembra) zavíta na územie Slovenska hlava Katolíckej cirkvi, pápež František. Veriaci sa s ním budú môcť stretnúť na štyroch miestach, konkrétne v Bratislave, Šaštíne- Strážach, Prešove a v Košiciach, pričom jeho návšteva je naplánovaná do 15. septembra.

Už o pár dní navštívi najvyšší predstaviteľ cirkvi, pápež František Slovensko, kým v dôsledku predmetného bude výrazne obmedzená doprava na rôznych miestach. Na nevyhnutne potrebný čas dôjde k obmedzeniam v Bratislavskom, Trnavskom, Prešovskoom a Košickom kraji. Polícia preto vyzýva verejnosť, aby zvážila presun vo vopred uvedených časoch, ktoré sa môžu v závislosti od prípadnej zmeny programu meniť, nakoľko môže prísť k výraznému zdržaniu.

Bratislava

So zdržaním treba počítať hlavne na diaľničnom obchvate D1 a diaľnice D2 od hraničného priechodu s Rakúskom a Maďarskom, v Mlynskej doline a v Starom meste okolie Horského parku:

  • okolie Letiska M. R. Štefánika: 12.00 – 16.00 hod.
  • hraničné priechody Jarovce – Kittsee a Čunovo – Rajka v smere do Slovenskej republiky pre nákladnú dopravu: 15.00 – 16.00 hod.
  • diaľnica D2 od Pečni smer Most Lafranconi: 15.15 – 16.00 hod.
  • Ivánska cesta, diaľnica D1 (obchvat), diaľnica D 2 (obchvat), Mlynská dolina, križovatka Patrónka, Brnianska, Ul. Prokopa Veľkého, Lesná: 15.30 – 16.30 hod.

Hranice

V súvislosti s návštevou Svätého Otca Františka v Slovenskej republike bude potrebné
počítať s určitými dopravnými obmedzeniami aj na hraničných priechodoch, kedy bude na
nevyhnutne potrebný čas prerušená premávka:

hraničné priechody Jarovce – Kittsee a Čunovo – Rajka v smere do Slovenskej republiky pre nákladnú dopravu: 15.00 a 16.00 hod.

Informácie

Prenosným dopravným značením bude taktiež zakázané zastavenie a státie vrátane chodníkov po trasách presunov. S obmedzeniami je potrebné počítať aj na priľahlých cestách, ktoré sa napájajú na uzatvorené komunikácie.

Uvedené časy sú orientačné, môžu sa operatívne meniť podľa programu. Verejnosť polícia vyzýva, aby zvážila svoj presun v uvedených časoch a na miestach, počas ktorých budú dopravné obmedzenia, v opačnom prípade budú musieť počítať so zdržaním. Taktiež apeluje na dodržiavanie pokynov policajtov, ktorí budú zabezpečovať plynulosť cestnej premávky a verejný poriadok.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pol | Foto: IG/franciscus