Je už samozrejmosťou, že banky si za svoje služby účtujú poplatky. Slováci sa tak musia zmieriť s tým, že pár eur z ich vrecka skončí na konte vybranej banky. Tri komerčné inštitúcie však svojich klientov určite nepotešia, keďže ich služby budú znova o čosi drahšie.

Banky opäť pozmenili cenník svojich služieb, pričom vyššie poplatky sa budú klientom strhávať už od januára. Prvá v poradí je OTP banka, ktorá si bude viac účtovať za jednorazové platobné príkazy aj za trvalé príkazy. Poplatok však bude vyšší aj za vydanie či obnovu debetnej platobnej karty. Taktiež dôjde k spoplatneniu zobrazeniu zostatku na účte.

Slovákov však nepoteší ani Slovenská sporiteľňa. „Bude zvyšovať poplatky za zobrazenie zostatku na účte, za výber hotovosti z bankomatu v zahraničí. Zmeny sa dotknú aj ukončenia trvalého príkazu a elektronických služieb,” uviedla Iveta Hudáková z Finančného kompasu pre plusku.sk.

Cenník od nového roku mení aj ČSOB. Balík služieb bude po novom obsahovať poistenie pravidelných výdavkov, samozrejme, s poplatkom. Zároveň sa však upravia poplatky za upomienky na úhradu debetného zostatku na účte. Zmena by sa však mala týkať aj elektronického bankovníctva.

Porovnanie poplatkov v bankách 2019/2020

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: Pixabay, YouTube