Česká štátna veterinárna správa upozornila prostredníctvom svojej oficiálnej webovej stránky na mimoriadne nebezpečný výrobok, ktorý sa nachádza aj na slovenskom trhu. Majitelia psov by tak mali skontrolovať krmivo, ktoré dávajú svojim domácim miláčikom.

Veterinári českého úradu varujú pred nebezpečným krmivom pre psov, ktoré sa vyrába v USA v štáte Oklahoma. Ide o značku Sportmix, pričom výrobcom je spoločnosť Midwestern Pet Foods, Inc. ,,Podľa informácií amerických úradov je konzumácia krmiva v krajine výroby dávaná do súvislosti s úhynom viac než stovky psov. Kukurica použitá pri výrobe krmiva bola kontaminovaná nebezpečnými aflatoxínmi,” uvádza sa na oficiálnej stránke.

V susedných Čechách sa do predaja dostalo 6 ton krmiva a ďalších 10 ton krmiva sa podarilo zadržať ešte pred presunom do obchodov. Krmivo značky Sportmix je taktiež dostupné aj na slovenských e-shopoch. ,,…krmivo vyrobené v závode v štáte Oklahoma s expiráciou najneskôr do 9. júla 2022. Potenciálne je teda nebezpečné krmivo z tohto závodu s expiráciou 9. júla, či skôr. Krmivo s expiráciou po tomto dátume by malo byť bezpečné,“ dodáva úrad.

Chovatelia by si tak mali dať mimoriadny pozor na krmivo, ktoré dávajú svojím zvieratám, pričom sa odhalili štyri potenciálne nebezpečné druhy:

  • Sportmix High Protein á 20 kg
  • Sportmix High Energy á 20 kg
  • Sportmix Energy mini á 20 Kg
  • Sportmix Maitenance á 20 kg

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: svscr.cz  |  Foto: svscr.cz, Pixabay