Ministerstvo zdravotníctva oznámilo vzhľadom na štúdie a momentálne kapacity vakcinačných stredísk novinku, ktorá poteší nejedného fanúšika vakcinácie. Čakáreň víta všetkých priaznivcov očkovania a dnes už dokonca aj tých, ktorí sú po prekonaní vírusu iba 7 dní! 

Chaos ohľadom vakcinácie 16-ročných vystriedala pozitívna novinka pre všetkých, ktorí ochorenie Covid-19 prekonali a majú záujem o očkovanie. Stará známa informácia, že prihlásenie do systému je možné až po 90 dňoch od prekonania koronavírusu, dnes už neplatí.

Po novom sa do Čakárne môžu prihlásiť na očkovanie aj tí, ktorí sú 14 dní od prekonania Covidu, pričom posledných 7 dní mali bezpríznakových. Pri asymptomatickom priebehu ochorenia postačuje k registrácií iba 7 dní od prekonania Covidu.

Zmena v rozhodnutí ministerstva zdravotníctva nastala z dôvodu štúdií, ktoré dôvod čakať po prekonaní ochorenia nedokazujú za potrebné a aj v súvislosti momentálych voľných kapacít vakcín a očkovacích centier. Kým pred časom bolo potrebné dôverovať protilátkam, ktoré si po prekonaní ochorenia telo vytvorí samo, dnes sa už tejto stratégií vďaka vysokému množstvu vakcín na SR nie je potrebné venovať.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky | Foto: FB/Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky, canvas.com