Pozor, zmena! Za týchto podmienok môžete od pondelka navštíviť terasy!

Dátum:

Ako 21. apríla avizoval premiér Eduard Heger, už od nasledujúceho pondelka sa okrem fitness centier otvárajú aj dlho očakávané terasy gastro prevádzok. Na predmetný krok vlády čakali Slováci doslova mesiace, pričom ich návšteva bude predsa len podmienená určitými pravidlami.

Na základe novej vyhlášky, ktorú zverejnil Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, sa síce občania môžu tešiť na otvorenie terás reštaurácii a kaviarní, avšak za určitých podmienok. Kým obchody musia spĺňať pravidlo jeden človek na 15 m2, pri terasách sú pravidlá o čosi benevolentnejšie.

Ako je totiž podľa vyhlášky zrejmé, na terase musia byť od pondelka stoly od seba vo vzdialenosti minimálne dva metre bez ohľadu na počet osôb či definíciu ohľadom nutnosti žiť v jednej domácnosti. Ján Mikas totiž vysvetlil, že je prakticky nemožné predmetné kontrolovať a kompetentní sa spoliehajú na zodpovednosť Slovákov. Samozrejmou nevyhnutnosťou však bude potvrdenie o negatívnom teste na koronavírus, ktorý nesmie byť starší ako sedem dní.

Vyhláška v paragrafe 2 bod a zároveň usmerňuje, ako by mali mať zákazníci gastro prevádzok nasadené rúška. „Vstup a pobyt vo vonkajších aj vnútorných priestoroch prevádzky umožniť len osobám s prekrytými hornými dýchacími cestami; táto povinnosť sa nevzťahuje na čas potrebný na konzumáciu nápojov a pokrmov.“ Okrem iného smie konzumácia pokrmov prebiehať výhradne posediačky, pričom samoobshluha je zakázaná a jedlo či nápoje môže zákazníkovi priniesť výhradne personál.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: MINV

Dora
Zn.: Vždy v centre diania s očami na stopkách! :)

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...