Covid situácia na Slovensku sa naďalej zhoršuje a vo štvrtok (30. septembra) bol zaznamenaný najvyšší počet úmrtí za posledné štyri mesiace. Konzílium odborníkov však aj napriek tomu pristúpilo k zmene o opatreniach, ktoré sa budú týkať žiakov základných škôl.

Zmena vyhlášky by mala prísť do platnosti už od začiatku nasledujúceho týždňa. Podľa hlavnej odborníčky ministerstva zdravotníctva pre pediatriu Eleny Prokopovej sa konzílium zhodlo na tom, že rúška u žiakov počas vyučovania by mali byť zrušené.

Žiaci by mali mať dýchacie cesty prekryté iba na chodbách a v iných spoločných priestoroch školy. „Toto opatrenie sa zatiaľ netýka stredoškolákov, rozhodli sme sa tak preto, že tam povinnosť mať prekryté dýchacie cesty ostane aj počas vyučovania,“ povedala Prokopová.

Stredoškolákom sa tak od budúceho týždňa spôsob vyučovania nezmení. Konzílium sa zhodlo, že staršie deti majú viac sociálnych kontaktov, iný spôsob správania sa ako malé deti a je potrebné počkať na vývoj epidemiologickej situácie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: pixabay.com