Podľa mnohých je najlepší futbalista všetkých čias. No sláva so sebou prináša aj mnohé negatíva. Často média vykresľujú hviezdneho futbalistu ako nafúkaného machra, ktorý sa tvári dôležito. No jeho ľudskú tvár neraz ignorujú.

Cristiano Ronaldo je bezpochyby hviezda prvej triedy a jeden z najpopulárnejších športovcov sveta. Na sociálnej sieti Facebook má viac než 100 miliónov fanúšikov. Napriek tomu o ňom neprajníci tvrdia, že je namyslený, arogantný a sebecký. Všetky tie futbalové rekordy a superlatíva s tým spojené mu nik zaprieť nemôže. No aké činy má na svedomí okrem toho? Možno to mnohých zarazí, no sú to všetko fakty.

[sociallocker]Cristiano Ronaldo nemá nijaké tetovanie, čo je v dnešnom futbale takmer rarita. Jediným dôvodom, prečo žiadne tetovanie nemá je fakt, že po tetovaní by nemohol minimálne šesť mesiacov darovať krv. On však chodí každé tri až štyri mesiace darovať túto vzácnu tekutinu.

To, že sa venuje charitatívnym činnostiam a prispieva na ne je známejšie. Z tých desiatok miliónov, ktoré má si to samozrejme, môže dovoliť. No napriek tomu je veľa iných boháčov, ktorých majetok prevyšuje ten jeho a nikdy nedali ani cent. On dal na rôzne zbierky údajne už osemmiestu sumu (v eurách)!

To však nie je všetko. Zo svojich peňazí zafinancoval opravu nemocnice v rodnom meste, opravu školy, ktorú navštevoval a niekoľkokrát urobil viac, ako sa od neho “očakávalo”. Pred dvomi rokmi ho “vyzvali” aby dal do dražby svoj dres. Výťažok mal ísť na podporu operácie mozgu malého chlapca. Ronaldo to odmietol. Prečo? Pretože zaplatil celú operáciu z vlastného vrecka, rovnako tak aj náklady na jeho ďalšiu liečbu. A to nie je jediný prípad.

Kto si stále myslí, že Ronaldo je sebec?

Zdroj: sport.tn.nova.cz, bbc.com | Foto: Facebook[/sociallocker]