Na Slovensku sa stáva veľmi živo diskutovanou témou práve hroziaci masívny príchod migrantov z moslimských krajín, čo považuje za najväčší problém našej krajiny aj Štefan Harabin. Počet migrantov, ktorí k nám prišli v roku 2018, je teraz konečne odhalený!

Mnohí Slováci sa obávajú masívneho prílevu migrantov z moslimských krajín, ktorí by u nás mohli ohroziť bezpečnosť v krajine či náboženstvo. Tento strach vyplýva z masívneho otvorenia háklivej témy alternatívnymi médiami, no rovnako exkandidát na prezidenta Štefan Harabin postavil svoju kampaň na tvrdení, že práve hrozba migrantov je najväčším problémom našej krajiny.

Práve Harabin tvrdil, že podľa neoverených informácii malo na Slovensko v minulosti dôjsť až 11-tisíc migrantov a v rozhovore pre Nový Čas z marca 2019 uviedol viaceré nezrovnalosti v tejto oblasti. Najnovšie štatistiky SR však hovoria niečo celkom iné. V Európe je za posledný rok klesajúci trend v ich prílive a najviac žiadateľov o azyl prišlo do Nemecka (takmer 140-tisíc), kým Slovensko prijalo podľa informácii Ministerstva vnútra SR 45 žiadateľov.

Týmto počtom nižším ako 50 sme sa dostali na tretie miesto v rebríčku krajín s najmenším počtom žiadateľov. Menej žiadostí prijalo už len Lotyšsko (30) a Estónsko (20). V Európe pritom za uplynulý rok zaznamenali až 40-percentný pokles žiadateľov oproti roku 2017.

Zdroj: minv.sk, cas.sk │ Foto: YouTube