Kedysi detský herec, ktorý sa okamžite dostal do povedomia divákov, však tragicky zahynul pri autonehode v mladom veku. Po 27-mich  rokoch vyšla pravda na povrch. Čo sa v ten osudný deň stalo?

Tragédia otriasla celým Českom a média si na smrti Tomáša Holého (21) poriadne zgustli. Vyšetrovanie malo údajne ukázať, že mladík bol opitý, nemal bezpečnostný pás a jazdil ako blázon. No veľkého fanúšika Tomáša Frankeho prestalo baviť spoliehať sa na políciu. Rozhodol sa, že zaháji vlastné pátranie. Bol schopný zmapovať osudný deň tragédie minútu po minúte.

Vyšetrovanie fanúšika ukázalo pravdu. Herec strávil niekoľko hodín v reštaurácií, kde si zahral s kamarátmi biliard. Pri jedle vypil jedno pivo, no zbytok dňa už pil iba kofolu. Následne sa rozhodol, že vyskúša novú Škodu 120 jeho kamaráta, spoločne nasadli do auta a odišli. Na ceste bola námraza a v zákrute dostali šmyk, následne narazili do stromu.

Hercov kamarát nebol pripútaný a preletel čelným sklom. Ako zázrakom mal iba povrchové zranenia a utekal do spomínanej reštaurácie, aby požiadal o pomoc. No bohužiaľ, bol v takom šoku, že nebol schopný povedať, kde sa nehoda stala. Kamaráti zalarmovali políciu a záchranku, ktorí išli hľadať Tomáša, čo sa po pár minútach aj podarilo.

Jeden z hercových priateľov bol pri autonehode ako prvý a pri pohľade na Tomáša zakliesneného v aute mu trhalo srdce. Herec mal zlomenú nohu a bezpečnostný pás mal zarezaný do hrudníka. Kamarát sa pokúsil o prvú pomoc a igelitom, ktorý bol v aute sa pokúšal zastaviť krvácanie a zapchať dieru spôsobenú bezpečnostným pásom.

Tu ide o podstatnú informáciu, keďže polícia tvrdila, že herec nemal zapnutý bezpečnostný pás a správal sa neohľaduplne. Herec bol prevezený do nemocnice, no krátko po prijatí na následky vnútorných zranení zomrel.

Zdroj: casprezeny.azet.sk  |  Foto: youtube.com