Špekulácia ohľadom bytu bývalej štátnej radkyne Márie Troškovej (31) je konečne doriešená. Pravda o tom, kto je vlastníkom luxusného dvojposchodového mezanínu, je dnes odhalená. Odkiaľ vzala niekdajšia misska 250-tisíc?

Okolo Márie Troškovej je opäť rušno. Obrovský dvojposchodový mezanín v bratislavskej Petržalke, do ktorého sa nasťahovala s pomocou Ficovej ochranky, si už užíva plnými dúškami, foto >>> TU <<<. Aj napriek nepríjemnému odkazu od susedov, ktorým sa nepozdával jej prístup ku spoločným priestorom bytovky, si svoj luxus nenechá prekaziť.

Mnohých Slovákov však zaujíma najmä fakt, odkiaľ vzala bývalá štátna radkyňa peniaze na kúpu 250-tisícovej nehnuteľnosti. Jej tabuľkový plat v časoch, keď sa objavovala po boku expremiéra Fica, totiž predstavoval sumu 929 eur. Trošková si však na luxusné bývanie zobrala hypotéku, hoci sa nevie, akú časť platila banka a akú samotná bývalá radkyňa.

Hypotekárna špecialistka Nohálová však pre Nový Čas vniesla do prípadu viac svetla a odhalila, akým spôsobom sa mohla niekdajšia miss k bytu dostať: “Pri takomto príjme je zrejmé, že by jej banka hypotéku v plnej výške nedala. Banka však do úvahy berie aj diéty, ktoré jej mohol zamestnávateľ potenciálne vyplácať. V žiadosti o hypotéku sa uvádza aj to, či ide o politicky exponovanú osobu. Pri zamestnaniach na najvyšších miestach štátnej správy je totiž väčšie riziko, že osoba príde o zamestnanie, napríklad po prehratých voľbách,“ uvádza so slovami, že hypotéka nemusí byť napísaná len na majiteľa bytu a dlh teda môže znášať aj niekto iný.

Rovnako poukázala aj na to, ako sa dá pomocou minimálnej hypotéky odvrátiť pozornosť verejnosti: „To, že je na liste vlastníctva ťarcha, nemá veľkú výpovednú hodnotu. Klient, ktorý na byt má dosť peňazí aj z vlastného vrecka, no očakáva, že sa v tom niekto bude rýpať, si vezme malú hypotéku, napríklad 20 000 eur, len aby tam to záložné právo svietilo,” objasňuje možný scenár. Situácia okolo financovania Troškovej bytu s rozlohou 89 m²  a vírivkou tak ostáva naďalej neobjasnená.

Trošková vlastní luxusný mezonín s vírivkou
Odkiaľ zobrala s tabuľkovým platom 929 eur na 250-tisícový byt?

Zdroj: cas.sk, topky.sk | Foto: TV Markíza

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.