Smrťou policajného generála Milana Lučanského sa momentálne zaoberá nezávislá kontrolná komisia, ktorá sa skladá zo 17 členov. Jedným z nich je aj  nezávislý europoslanec Miroslav Radačovský, ktorý je zároveň právnym zástupcom rodiny.

Miroslav Radačovský zastupuje rodinu Milana Lučanského počas zasadnutí kontrolnej komisie. Nie je to tak dávno, čo prišiel s listom, ktorý mal zosnulý generál písať rodine. Nezávislý poslanec však popri svojej práci čelí mnohým útokom zo strany Slovákov, ktorí sú presvedčení, že v prípade smrti policajného exprezidenta nie je dostatočne priebojný.

Ďalšia skupina našincov sa zase chce dozvedieť bližšie informácie o vyšetrovaní a postupoch policajných zložiek. Radačovský sa z tohto dôvodu rozhodol na sociálnej sieti zverejniť video, kde oznámil, že nebude medializovať žiadne nové zistenia, ktoré budú posudzované medzi členmi komisie. Podľa jeho slov nebude z tejto tragickej udalosti robiť politickú šou.

Právny zástupca rodiny sa následne rozhodol prehovoriť aj priamo k Slovákom. ,,Tiež by som chcel poprosiť každého a všetkých, kto nejakým útočným spôsobom… snaží sa dehonestovať život pána generála Lučanského, prípadne poukazuje na akési jeho majetkové pomery, čím uráža rodinu pána Lučanského. Neútočte, útočte radšej na mňa, ja to znesiem. Rodina pána generála Lučanského, jeho manželka, inžinierka Lučanská a jeho synovia si to nezaslúžia,“ povedal v závere videa.

Celé vyjadrenie Radačovského

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto:  FB/JUDr. Miroslav Radačovský, nezávislý a nezaradený poslanec EP, YT/Politikum  |  Video: Streamable.com