Po úmrtí Milana Lučanského zasadol opäť mimoriadny výbor NR SR pre obranu a bezpečnosť. Ako avízovala ministerka spravodlivosti Mária Kolíková, zúčastnil sa na nej aj právny zástupca rodiny Lučanských, Miroslav Radačovský. Ten všetkých prítomných šokoval, keď prečítal úryvok z jeho osobného listu.

Hoci sa po samovražde generála Lučanského nenašiel na cele žiadny list na rozlúčku, právnik Radačovský prišiel s akýmsi listom, ktorý mal zosnulý písať rodine. Podľa informácií Denníka N odmietol vyzradiť, ako sa k nemu dostal a čo je jeho obsahom. Predseda výboru Juraj Krúpa (OĽaNO) potvrdil, že Radačovský z listu prečítal nahlas asi dve vety.

Údajne sa mal obvinený v dokumente sťažovať, že sa k nemu správajú ako k teroristovi. Nevedno však, v akom kontexte vetu napísal a s čím súvisela. Lučanský však po zranení z 9. decembra uviedol, že chlapi v ústave sú zlatí. V rámci kolúznej väzby bola navyše Lučanského prichádzajúca aj odchádzajúca pošta kontrolovaná orgánmi činnými v trestnom konaní. Mohlo sa teda stať, že táto pošta prišla domov po kontrole až s oneskorením. Riaditeľ väzenia Kundrák si tento list vysvetľuje ako “došlú poštu”.

Z korešpondencie ostal prekvapený generálny prokurátor Žilinka, ministerka Kolíková, no aj poslanci. Prekvapenie neskrývala ani Saková, ktorá uviedla, že napriek jej kontaktu s rodinou Lučanských o takýchto listoch nevedela. Pozostalí zároveň napriek tomu, že pôvodne nemali problém so zverejnením lekárskych záznamov generála, zmenili názor a zverejnenie zakázali. Komisia však bude mať možnosť hovoriť s jeho ošetrujúcimi lekármi.

Milan Lučanský zomrel 30. decembra po tom, ako sa pokúsil o samovraždu v prešovskej cele. Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková vylúčila rovnako cudzie zavinenie, ako aj akékoľvek pochybenie personálu ZVJS, pričom priblížila hrozivé detaily samovraždy a uviedla tiež, že nevidí paralelu medzi ním a Kuciakom. Krátko po tragédií prehovorila aj jeho bývalá kolegyňa Eva Mišíková, no trpké slová o poslednom dni s Lučanským vyriekla aj jeho manželka. Na verejnosť unikla i údajná lekárska správa exprezidenta polície, hoci tieto slová ministerstvo dementovalo a najnovšie boli zverejnené aj časti z úradných záznamov väznice či výpovede prešovských bacharov. K tomu, prečo sa Milan Lučanský takto mohol rozhodnúť, sa vyjadril aj skúsený exvyšetrovateľ Jozef Šátek.

 Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: YouTube/HNtelevízia, SME, FB/Denník N