Po vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice sa veľmi veľa zmenilo nielen na Slovensku, ale aj v samotnej redakcii portálu Aktuality. Kolegovia sa dodnes nevedia zmieriť s nečakanou smrťou výborného investigatívneho novinára, no po dvoch rokoch čelí hrozbe ďalší žurnalista.

Od brutálnej vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej ubehli dva roky a štyri mesiace. Smrť mladého investigatívneho novinára a jeho nastávajúcej vyvolala na Slovensku ohlasy nevídaných rozmerov, ako aj politické zmeny. Proces s obvinenými pokračuje dodnes a Kočner so Zuszsovou vypovedajú na súdnych pojednávaniach. A hoci prežívajú kolegovia zavraždeného novinára ťažké chvíle, z redakcie portálu Aktuality dorazili hrozné správy.

Ako informoval šéfredaktor Peter Bárdy, terčom zastrašovania sa stal mladý investigatívny reportér Peter Sabo, ktorý nastúpil do práce po smrti Jána. “Vo štvrtok ráno pred 9.00 h mi zavolal a so zjavnou obavou v hlase mi povedal, že našiel v schránke bytu, kde bývajú s manželkou, náboj do pištole. Niekto mu ho tam hodilVeľmi by som chcel veriť, že to bol vtip nejakého dieťaťa, ale po skúsenosti spred vyše dvoch rokov viem, že ak to nie je vtip, tak to môže zabíjať,” odhaľuje obavy.

Podľa jeho slov sa stal z Petra Saba za dva roky expert na daňové aj dotačné kauzy či úniky DPH a vďaka jeho práci polícia pracuje na veľkých prípadoch. “Peter Sabo písal o drogovom podsvetí v Seredi, o kauzách spájaných s exministrom spravodlivosti Gáborom Gálom, o dépeháčkaroch z južného Slovenska, o kauze Dobytkár, analyzuje tzv. Kočnerovu knižnicu, píše o kauzách súvisiacich s dostavbou elektrárne Mochovce a podobne,” objasňuje.

Vystrašený reportér už vypovedal na polícií a o prípade bol informovaný aj minister vnútra Roman Mikulec spolu s policajným prezidentom Milanom Lučanským. A práve hlava polície pred chvíľou zverejnila oficiálne stanovisko: “Oceňujem duchaprítomnosť rodiny redaktora, reagovali racionálne a vec hneď nahlásili na políciu. Prijali sme potrebné opatrenia, ktoré z taktických dôvodov nebudem špecifikovať. V danej veci prebieha vyšetrovanie, zatiaľ však podrobnosti zverejňovať nebudeme,” uviedol na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto: Brano Gza Waclav

Zdroj: aktuality.sk, Facebook/Polícia Slovenskej republiky │ Foto: Facebook/Peter Sabo