Výbuch bytovky v Prešove zasiahol celé Slovensko, ktoré sa snaží pozostalým ako aj obetiam pomôcť všemožnými spôsobmi. Na povrch vyplávalo, že v čase hrôzy sa na mieste nachádzala aj Zlatica Kušnírová, ktorá sa tak ocitla uprostred paniky.

V piatok zasiahol celú krajinu hrozný výbuch 12-podlažnej bytovky v Prešove, ktorý doposiaľ pripravil o život sedem ľudí. Na pomoc obetiam pribehli okamžite hasiči, záchranári, no aj obyčajní ľudia. Mesto už zverejnilo číslo účtu, na ktorom môžete pomôcť aj finančne.

Po strašnom incidente, z ktorého sú už obvinení traja ľudia, prehovorili aj svedkovia tragédie, pričom z ich slov doslova mrazí. Až doposiaľ však nikto netušil, že na mieste sa náhodne v čase hrozivého incidentu nachádzala aj mama zavraždenej Martiny, Zlatica Kušnírová, ktorá sa vybrala na vianočný nákup do vedľajšieho hypermarketu. Ako uviedla pre Šarm, v okamihu uvidela dym aj zúfalých ľudí, ktorí v šoku pobehovali všade naokolo.

Bolo to horšie ako vojna. Dodnes mám pred očami ženy i mužov, ktorí vyskakujú z rozžeravených bytov. Volali o pomoc, potom radšej v zúfalstve volili smrť po páde z výšky, akoby mali zhorieť. Ale prišla som domov a neviem sa z toho spamätať. Celá sa trasiem, od smrti Martinky ma nič takto nerozrušilo,” prezrádza osudom skúšaná žena, ktorá je teraz ochotná prichýliť 3 až 4 obete, ktoré ostali bez domova.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sarm.pluska.sk │ Foto: Facebook/Prezídiuma Hasičského a záchranného zboru