Nešťastie na českých turistov nesadá iba v slovenských Tatrách. Aj ich domáce lesy sa totiž môžu v okamihu zmeniť v nočnú moru. Hubárska sezóna je v plnom prúde a mnoho viac či menej skúsených dobrodruhov sa vydáva do lesov pre chutné kulinárske potešenie. Nie vždy to však môže dopadnúť podľa predstáv.

Ohrozenie medveďom, nebezpečnou hubou alebo nečakanou búrkou, ťažkosti si ďaleko od civilizácie vieme spôsobiť aj celkom sami. Takto sa ocitol na hranici svojich možností aj 62-ročný hubár bez mobilného telefónu, ktorý šiel okúsiť šťastie do lesa v českom Lounsku. 12. septembra odložil bicykel pri hájovni, odkiaľ už pokračoval hlbšie do hory po “vlastných”. Počas výstupu však stratil vedomie a k zemi ostal pripútaný celkom sám bez jedla a vody, celé dni aj noci.

Po štyroch dňoch konečne nabral sily a pobral sa k hájovni, kde ho stretol kamarát, ktorý ho odviezol do nemocnice. „Ťažko dehydratovaného ho privolaná sanitka previezla do nemocnice,“ uviedla pre novinky.cz policajná hovorkyňa Miroslava Glogovská. I keď odborníci odhadujú, že bez vody človek prežije iba tri dni a v niektorých prípadoch len o čosi dlhšie, považuje sa hubárove prežitie za zázrak. Silná vôľa prežiť a bojovať nás robí silnejšími ako určujú štatistiky, tento prípad je toho jasným dôkazom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: novinky.cz | Foto: YouTube