Uplynulý víkend došlo k leteckému nešťastiu, v dôsledku ktorého zahynulo 149 cestujúcich a 8-členná posádka. Medzi obeťami boli aj štyria Slováci. Išlo o novinárku Danicu Olexovúrodinu slovenského poslanca Antona Hrnku. Pred pár hodinami sa odhalil dôvod, prečo sa najmilovanejší známeho politika nachádzali v lietadle smrti.

Iba šesť minút po štarte lietadla typu Boening 737 došlo za zatiaľ neobjasnených dôvodov k vážne poruche, ktorá spôsobila smrť 157 osôb z 33 krajín. Medzi cestujúcimi sa nachádzala manželka, dcéra a syn podpredsedu SNS, Antona Hrnku. Mnohí Slováci sa zaujímali, prečo poslancova rodina letela do Nairobi.

Dôvodom bolo povolanie Martina Hrnku, ktorý pracoval ako delegát v cestovnej kancelárií BUBO. Bol vášnivým cestovateľom a v priebehu svojej dovolenky sa rozhodol ukázať mame a sestre kus sveta. Spoločne tak mali v pláne navštíviť kmeň Samburu v Keni, čo sa im už, bohužiaľ, nepodarilo.

Vyjadrenie BUBO

“Dnes ráno sa pri odlete z Addis Abeba do Nairobi zrútilo lietadlo spoločnosti Ethiopian Airlines. Žiaľ, na palube bol aj náš kolega, kamarát, sprievodca Martin Hrnko s mamou a sestrou.

Martin Hrnko sprevádzal pre BUBO od roku 2014. Martin bol vždy usmiaty, pokojný muž, ktorého extrémne bavilo cestovanie a v práci sprievodcu sa našiel. Veľmi rýchlo sa zaradil medzi našich najlepších sprievodcov. Bol to sprievodca s obrovským prehľadom a ľudským pokojným prístupom, ktorý chcel stráviť na cestách celý rok. V roku 2018 absolvoval 74 letov, strávil vo vzduchu 295 hodín a preletel 201 348 kilometrov. Na cestách strávil 316 dní. Mal rád zaujímavé lety, tešil sa na let ponad severný pól či ponad africkú savanu.

Okrem cestovania miloval potápanie a špičkovú gastronómiu. Po troch mesiacoch práce v južnej Afrike sa teraz v rámci svojej dovolenky vybral za kmeňom Samburu v Keni. Tí, čo ste Martina poznali, viete, že chcel byť stále niekde. Potápal sa na Veľkonočnom ostrove, pároval víno s čokoládou v Kapskom meste, tancoval na festivale orlích lovcov v Mongolsku, trekoval v Rwande za gorilami, kúpal sa v jazere Titicaca. Jednoducho, miloval svet. Len nedávno sedel u nás v kancelárii a plánovali sme spolu ďalšie cesty…

Je nám strašne smutno a celej rodine vyjadrujeme úprimnú sústrasť…”

Zdroj: Facebook/BUBO  |  Foto: Facebook/BUBO, bubo.sk, YouTube