Pred viac ako dvoma rokmi šokoval celé Slovensko prípad vraždy gymnazistu Tomáša, ktorý zomrel rukou jeho dobrej kamarátky Judity. Aj napriek tomu, že ubehlo relatívne dosť času, smrť mladíka stále vyvoláva množstvo otázok. Určite celú situáciu nezlepšilo ani najnovšie vysvetlenie rozsudku.

V posledných mesiacoch sa počas súdneho pojednávania dostávali na verejnosť detaily o tragickom dni, kedy 16-ročnému Tomášovi už nebolo pomoci. Skonal po 51 bodnutiach nožom a nedávno bol dokonca zverejnený telefonát Judity na linku 112.

Okresný súd v Žiline napokon potvrdil trest pri odvolacom konaní a mladú ženu poslal za mreže na 12 rokov a 4 mesiace. Rodičia Judity sa s rozsudkom odmietajú zmieriť, pričom sú presvedčení, že poskytli dostatok dôkazov na to, aby bola ich dcéra oslobodená, a zároveň žiadali dôvody, prečo sudcovia dospeli k tomuto verdiktu.

Nakoniec bolo zverejnené oficiálne stanovisko sudcov, ktorí rozhodovali o osude bývalej gymnazistky. ,,Obžalovaná ako šťastné mladé bezproblémové dieťa bola obklopená enormnou láskou svojich rodičov s črtami silného ochranárstva, ktorí jej súčasne nedokázali nič uprieť, mala dostatok všetkého, aktívne sa rozvíjala vo všetkých smeroch, nebola konfrontovaná so žiadnym materiálnym nedostatkom, nebola zvyknutá, že nedosiahne to, čo si zaumieni,“ uvádza sa v odôvodnení rozsudku. Podľa ich názoru tak Judita bola egoistka a neschopná prehry. ,,Pri uvedenej kombinácii naozaj stačil banálny nespracovaný problém k nešťastiu, ktoré sa stalo,“ dodali.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: pravdaojudite.net, YT/SME