Nová vláda na čele s Igorom Matovičom už predstavila svoj program. V rokovacej sále však došlo k poriadnemu rozruchu, keď sa Smer spolu s Robertom Ficom zodvihol a opustil rokovaciu sálu. Expremiér to konečne vysvetlil.

Keď Igor Matovič pred pár dňami predstavil nový vládny program, na začiatku jeho rečnenia došlo k mimoriadne neštandardnej situácií. Členovia strany Smer-SD na čele s Robertom Ficom sa zodvihli a z rokovacej sály vypochodovali na prekvapenie všetkých prítomných.

Toto počíňanie pobúrilo koalíciu a Veronika Remišová (Za ľudí) okomentovala neslušné správanie Smeru aj na sociálnej sieti: “Je to neúcta k parlamentnej demokracii a ignorácia ľudí na Slovensku. Verím, že Slovensko po vláde Smeru opravíme a ukážeme, že politika sa dá robiť čestne a pre ľudí.

V pondelok sa Robert Fico rozhodol zvolať tlačovú besedu, na ktorej objasnil, čo viedlo Smer k tomuto kroku: “Urobili sme tak preto, lebo sa nenecháme urážať daňovým podvodníkom. Nebol o ničom inom, len o útokoch na Smer,” prekvapil expremiér, pričom program označil za nereálny, schizofrenický a science fiction.

Matoviča zároveň vyzval, aby uviedol aspoň jeden škandál spojený so stranou Smer. Rovnako skritizoval aj spôsob predloženia programu, ktorý označil za “nehodný”. Predseda strany sa chystá na diskusiu a námietky k programu počas rozpravy, ktorá je naplánovaná na stredu, keďže podľa vlastných slov obsahuje body, ktoré nemôžu akceptovať.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ta3.com, Facebook/Veronika Remišová │ Foto: Facebook/Robert Fico, Igor Matovič