Presne pred devätnástimi rokmi tragicky zahynula jedna z najobľúbenejších postáv anglickej kráľovskej rodiny, princezná Diana. Svojou dobrosrdečnosťou a ľudskosťou si získala srdcia fanúšikov po celom svete a o to viac zasiahla ľudí správa o jej náhlom úmrtí.

[sociallocker]Princezná Diana (†36) zahynula počas tragickej dopravnej nehody 31. augusta 1997. Auto, v ktorom sa viezla havarovalo v obrovskej rýchlosti v tuneli Ponte de L’Alma vo francúzskom Paríži. Krátko po prevoze do nemocnice Diana zraneniam podľahla. Spolu s ňou zahynul aj jej vtedajší priateľ Dody Fayed (†42) a vodič Henri Paul (†41).

Okolo tragickej dopravnej nehody je však stále množstvo otáznikov, ktoré doteraz nikto neobjasnil.

1. Nefunkčné kamery

Nepochopiteľný fakt je, že počas tragédie nebola v tuneli zapnutá ani jedna bezpečnostná kamera, prípadne niektoré boli natočené k múru. Zvláštne však je, že pätnásť minút pred nehodou dostal istý vodič pokutu za prekročenú rýchlosť.

2. Silné svetlo

Traja svedkovia vypovedali, že tesne pred haváriou videli v tuneli veľmi silné svetlo, ktoré ich oslepilo. O chvíľku na to auto, v ktorom sa viezla princezná Diana havarovalo.

3. Tajná britská služba MI6

Ďalším šokujúcim faktom je tvrdenie, že vo všetkom mala mať prsty tajná britská služba MI6, ktorá naplánovala nehodu na žiadosť kráľovskej rodiny. Nehoda sa totiž veľmi podobala na plán “odstránenia” juhoslávskeho prezidenta Slobodana Miloševiča, ktorého vodič mal byť oslepený silným svetlom a následne mal havarovať.

4. Bezpečnostné pásy

Princezná Diana sa vždy počas cesty autom automaticky pripútala bezpečnostným pásom. Počas tragédie však pás zapnutý nemala a práve to ju stálo život. Podľa vyšetrovateľa boli všetky pásy v aute v poriadku až na jeden, na mieste, kde sedela princezná.

5. Prevoz do nemocnice

Až jednu hodinu a štyridsať minút trval prevoz princeznej Diany do nemocnice, čo mnohí označili za strašne dlhú dobu. Pritom záchranka bola na mieste nešťastia 35 minút po oznámení nehody.

Zdroj: blesk.cz | Foto: Facebook
[/sociallocker]