Slovenská futbalová reprezentácia do kvalifikácie nevstúpila úspešne, keď prehrala po nevydarenom výkone s Anglickom smolne 0:1. Zverencov Jána Kozáka čakajú dva náročné dueli, ktoré veľa napovedia o ďalšom priebehu našej kvalifikačnej skupiny.

V sobotu 8. októbra o 20.45 Slováci nastúpia na pôde Slovinska, ktoré remizovalo na úvod s Litvou 2:2. Pre Slovákov je to dôležitý zápas, pretože práve Slovinci môžu byť jednými z priamych konkurentov v boji o postup na MS. S týmto súperom sme sa stretli v kvalifikácií o MS 2010, pričom sme oba dueli prehrali (napriek tomu sme vyhrali skupinu a postúpili).

O tri dni neskôr, teda v utorok 11. októbra o 20.45 sa v Trnave predstavia naši futbalisti v zápase proti Škótsku, ktoré bolo podľa papierových predpokladov našim najbližším súperom v boji o 2. miesto v skupine. Škóti kvalifikáciu začali suverénnou výhrou na pôde Malty 1:5, v sobotu privítajú Litvu.

Z týchto dvoch zápasov by sme mali získať aspoň štyri body, každá zbytočná strata bodov nás môže mrzieť. A hlavne neprehrať! No naši sa musia zaobísť bez Stocha, ktorého vylúčil tréner, rovnako tak bude mimo aj Weiss, ktorého incident netreba detailne rozoberať.

Foto: skysports.com