Po napínavom predvolebnom súboji o prezidentské kreslo a množstve odhadov či štatistík sa začínajú črtať prvé výsledky volieb. Na čele tabuľky sú pritom jasní favoriti!

Napínavý predvolebný súboj o prezidentské kreslo sa nateraz skončil a ak žiadny z kandidátov nepresiahne 50 % hlasov, stretnú sa slovenskí voliči pri urnách aj v druhom kole už 30. marca 2019.

Po rôznych štatistikách a odhadoch prieskumných agentúr sa konečne črtajú prvé výsledky toho, ako hlasovali Slováci v jednotlivých volebných okrskoch. Zdá sa, že po sčítaní 40-tich percent hlasov si prvenstvo získala podľa očakávania práve Zuzana Čaputová s predbežnými 39,08 %, kým do duelu v druhom kole sa s veľkou pravdepodobnosťou dostane Maroš Šefčovič s 18,85 %.

Tretie miesto tesne pred bránami druhého kola ostane podľa všetkého Štefanovi Harabinovi s 14,58 % a štvrté miesto ostalo Mariánovi Kotlebovi s 10,59 %. Na oficiálne výsledky si ale ešte musíme chvíľku počkať. Zdržanie hlasovania o vyše hodinu bolo spôsobené ukradnutím urny opitým poslancom v Medzanoch.

Zdroj: volbysr.sk │ Foto: minv.sk