Predbežné výsledky testovania: Tieto OKRESY si to zopakujú!

Dátum:

Slovensko sa v týchto dňoch podrobuje celoplošnému testovaniu, ktoré premiér nazval celonárodným skríningom pod názvom Zachráňme spolu životy. Všetky okresy sú tak nútené pretestovať svojich občanov a zistiť mieru výskytu ochorenia COVID-19.

Vláda sa rozhodla masovo pretestovať Slovákov, pričom sa má skríning neustále opakovať v rizikových okresoch až do momentu, kým nebude zdravotný stav občanov pod kontrolou. Odborníci z projektu Dáta bez pátosu intenzívne monitorujú výskyt ochorenia COVID-19 na Slovensku.

Najnovšie spracovali údaje z oficiálnych vládnych webov o zdravotných dátach, v dôsledku čoho sa im podarilo vytvoriť predbežné výsledky testovania. ,,Údaje za jednotlivé okresy sú vyhodnotené za obdobie od začiatku skríningu, teda od 18.1.2021 do 25.1.2021,“ uvádza sa na oficiálnej stránke matematikov.

Je nutné upozorniť, že čísla nie sú konečné, keďže skríning prebieha aj počas dnešného dňa (26. januára). Rozdiely však budú minimálne. Momentálne všetko nasvedčuje tomu, že 37 okresov čaká ďalšie plošné testovanie, keďže je v nich vysoký výskyt ochorenia COVID-19.

Zdroj: databezpatosu.sk  |  Foto: databezpatosu.sk, Pixabay

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...