Predčasné voľby v roku 2017? Poslanec Zsolt Simon po vzore Róberta Fica pripravuje referendum!

Dátum:

Hneď po marcových voľbách sa začala šíriť spoločnosťou predstava, že povolebná situácia je neriešiteľná a čakajú nás predčasné voľby. Napriek všetkým pôvodným obavám sa však našim politikom podarilo zložiť štvorkoalíciu pod vedením staronového premiéra Róberta Fica.

Viacerí poslanci koaličných strán #Sieť a Most-Híd neboli s týmto rozhodnutím vedenia strán spokojní a rozhodli sa opustiť subjekty, na kandidátke ktorých sa vôbec dostali do parlamentných lavíc. Medzi takýmito poslancami bol aj Zsolt Simon, bývalý minister pôdohospodárstva za SMK.

Zsolt Simon v rozhovore pre týždenník .týždeň vyhlásil, že po vzore súčasného premiéra a bývalého opozičného poslanca Róberta Fica sa pokúsi zorganizovať petíciu za vyhlásenie referenda o predčasných voľbách. Referendová otázka by mala byť takáto: „Ste za to, aby poslanci NR SR prijali ústavný zákon o skrátení siedmeho volebného obdobia NR SR tak, aby sa voľby do Národnej rady konali v roku 2017?“

Robert Fico ešte v roku 2004 spolu s Konfederáciou odborových zväzov použil v petícii rovnakú otázku na vyhlásenie obdobného referenda. Toto referendum bolo ale neúspešné, keďže sa ho zúčastnilo iba 35,86% oprávnených voličov.

Foto: archive.government.ru, commons.wikimedia.org

Benedikt
Optimistický existencialista, ktorý, predtým než ráno vstane z postele, musí dennodenne riešiť otázku, či má jeho život zmysel. Väčšinou to vyrieši ranná káva.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

AKTUÁLNA SPRÁVA! Obľúbená módna značka na Slovensku končí!

Nie je žiadnym tajomstvom, že pandémia koronavírusu výrazne zasiahla...

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...