Negatívne vyčíňanie nielen koaličných partnerov, ale aj útoky z opozície parlamentu nabúravajú celú dôveryhodnosť a vôľu obyvateľov Slovenska záčastniť sa na celoplošnom testovaní. Premiér republiky si však za svojim rozhodnutím spustiť experiment pevne stojí, o čom svedčí aj pondelkové zasadanie Ústredného krízového štábu, ktorý projekt počas blížiaceho sa víkendu definitívne potvrdil.

Igor Matovič spustil svetový fenomén, celoplošné testovanie väčšiny obyvateľov republiky v priebehu dvoch víkendov. Jedná sa o najväčšiu operáciu Slovenska, ktorá vo svete nemá obdoby. Po tom, čo premiér spustil operáciu na Orave a v Bardejove, z čoho v dnešných dňoch už poznáme ich reálne čísla, sa nechal antigénovým testom overiť aj sám Matovič.

Prezidentka Čaputová sa po stretnutí s poprednými vedcami vyjadrila k testovaniu Slovákov a prejavila obavy o následné riešenie situácie. Či má Matovič v plánoch zahrnuté riešenia slovenskej situácie odzrkadlenej v číslach je zatiaľ otázne, avšak na samotný projekt je ako vládnuci premiér patrične hrdý.

Aj keď čelí rôznym slovným útokom z každej strany, predsa len sa nájde aj nejeden ďalší vysokopostavený politik medzinárodných rozmerov, ktorý dáva nášho predsedu vlády za príklad ostatným krajinám! „Priamo šéf Európskej rady verejne vyzýva ostatné európske krajiny, aby išli slovenskou cestou… a napriek tomu to niekto na Slovensku nechce pochopiť a silou-mocou má nutkavú potrebu ľudí od celoslovenského testovania pokútne odrádzať … a to len preto, lebo s tou ideou neprišiel/-a on/-a,“ ozrejmil Matovič na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Igor Matovic | Foto: pixabay.com, IG/charlesmichel, igor_matovic_olano