Infektionsschutzzentrum im Kulturquartier/Rautenstrauch-Joest-Museum, Köln

S blížiacimi sa vianočnými sviatkami prichádza aj neuveriteľný nárast počtu ľudí stojacich pred bránami mobilných odberových miest. Lockdown síce zhromažďovania zakazuje, avšak v týchto radoch sa v spoločnosti stoviek ďalších ľudí môžete socializovať aj dlhé hodiny!

Vianoce klopú na dvere a mnohých zodpovedných občanov vyhnali na odberové miesta aj za cenu niekoľkohodinového čakania: „Na sviatky sa chystáme k rodičom a chceme si byť absolútne istí, že ich neohrozíme koronavírusom. Práve preto sme hľadali miesto s čo najmenším počtom ľudí, no aj napriek tomu stojíme v rade už šesť hodín,“ prezradila nám súrodenecká dvojica z Bratislavy.

K celej situácii sa pre denník Nový Čas vyjadrila aj hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava Eva Kliská.  „Na našich troch odberných miestach vykonáme denne až 900 antigénových testov. Zdravotníci, ktorí sú poverení testovaním, však zároveň pracujú v našich nemocniciach a v prvom rade musia poskytovať zdravotnú starostlivosť tam. Chceli by sme požiadať verejnosť o pochopenie a toleranciu, predovšetkým však o dodržiavanie protiepidemických opatrení.“ Zároveň dodala, že momentálny smutný rekord v počte nakazených ľudí posilnenie odberných miest nedovoľuje. Hospitalizovaných považujú za svoju prioritu, okrem toho viacero z nich vyžaduje pripojenie na pľúcnu ventiláciu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk | Foto: Raimond Spekking/Wikimedia Commons