Každoročne je prestížna udalosť udeľovania cien Oscarov aj módnou prehliadkou. Na červenom koberci sa hostia prezentujú v tých najlepších róbach od módnych návrhárov a takmer nikto si nedovolí prísť nevhodne oblečený. Kto sa tento rok najlepšie zhostil noblesy a elegancie?

V žltých šatách od Louisa Vuittona zažiarila 27-ročná Alicia Vikander. Mnohým tak pripomínala princeznú z Krásky a zviera. Herečka si odniesla aj cenu najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe za film Dánske dievča.

Kate Winslet si zapózovala so dobrým kamarátom Leonardom DiCapriom, ktorý sa tento rok teší zo svojho prvého oscara. Obľúbenej dvojke z Titanicu to spolu pristane aj po toľkých rokoch. Šaty sú z dielne Ralpha Laurena, no a Leo sa blisol v obleku od Armaniho.

Svoje pekné nohy na červenom koberci ukázala Rachel McAdams. 37-ročná herečka bola nominovaná za najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe za film Spotlight. Cenu si síce neodniesla, no jej jednoduché zelené šaty s odhaleným chrbtom a vlečkou od Augusta Gettyho rozhodne pútali pozornosť.

Herečka Cate Blanchett sa ukázala v jemne modro-zelenkavej róbe od Armani Privé. Kvetinové ozdoby z nej spravili hotovú vílu, alebo morskú pannu. Napriek tomu, že má 46 rokov vyzerá stále veľmi mladistvo a pýši sa skvelou postavou. Oscara si však neodniesla.

V nádherných modrých šatách od Gucciho sa predviedla víťazka kategórie najlepšia herečka, Brie Larson. Bodovala aj u módnej polície a bola jednou z najlepšie oblečených dám.

Do zelenej sa v tento večer odela aj Saoirse Ronan. Podobne ako Rachel poodhalila chrbát, no namiesto rozparku zvolila výstrih. Šaty sú z dielne Calvin Klein a my musíme uznať, že táto smaragdová zelená farba blondýnam veľmi pristane.

Pompézny outfit zvolila aj latinská kráska Sophia Vergara. Jej krásne šaty sú značky Marchesa a bodovala by s nimi rozhodne aj na nejednom plese. U tejto herečky sme zvyknuté na dlhé lokne, no zopnutý účes bol vhodnou voľbou na túto príležitosť.

Obľúbená Jennifer Lawrence sa obliekla do sexy čipkovaných šiat od Diora. Možno by bolo lepšie, keby sukňa nepresvitala a bola by celá čierna, no musíme ju pochváliť za jej blond účes, ktorý jej veľmi pasuje. Čo stojí za pozornosť je fakt, že spoločnosť mladej herečke robil režisér filmu Joy, David O. Russell, za ktorý bola nominovaná na oscara za najlepšiu herečku, a skutočná Joy Mangano sa po koberci prešla tiež.

Foto: gettyimages