PREHĽADNÝ zoznam nových opatrení: Kde, kedy a aký test od pondelka potrebujete?

Dátum:

Najnovšie opatrenia, ktoré vláda Slovenskej republiky schválila, pôsobia v istom bode mätúco a chaoticky. Covid automat vstúpi do platnosti 8. februára, v niektorých okresoch sa otvoria základné školy a do zamestnania budete potrebovať platný negatívny test. 

Najväčší zmätok majú Slováci v tom, kde, kedy a aký test potrebujú. Povinné skríningové testovanie v koalícii neprešlo, avšak po novom sa budeme musieť testovať oveľa častejšie, ako sme doteraz boli zvyknutí.

KDE VŠADE POTREBUJETE TEST?

  • V čiernych a bordových okresoch budú zamestnanci potrebovať najviac sedemdňový test. Tieto testy sa ale budú vyžadovať až od stredy 10. februára.
  • V tmavoružových okresoch stačí 14-dňový test a v ružových okresoch stačí 21-dňový test. Takýto okres je len jeden – Veľký Krtíš. V tmavoružových a ružových okresoch stačí test až od 15. februára.
  • Ak ale musíte do práce chodiť hromadnou dopravou, budete potrebovať 7-dňový negatívny test bez ohľadu na to, v akom okrese pracujete.
  • Do práce majú chodiť len tí zamestnanci, ktorých povaha práce nedovoľuje vykonávať homeoffice.
  • Novinkou je aj to, že do prírody v rámci okresu už nebudete potrebovať test. Je nakoniec povolené ísť aj do iného okresu do prírody, tam už ale budete potrebovať 7-dňový test.
  • Bez testu môžete ísť do potravín, drogérie, lekárne či k lekárovi. Na cestu do čistiarne odevov, na kúpu novín, do očnej optiky, do banky, poisťovne, knižnice, servisu bicyklov, autoservisov, na poštu, na STK, či do záhradkárstva potrebujete 7-dňový negatívny test.
  • Test nepotrebujú tí, ktorí prekonali COVID -19 za posledné tri mesiace a majú doklad o výsledku testovania a tiež tí, ktorí pred 14 dňami dostali druhú dávku vakcíny.
  • Zamestnanci škôl a školských zariadení budú potrebovať negatívny test na ochorenie COVID-19, nie starší ako sedem dní už od pondelka (8. 2.).

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto/Zdroj: Ministerstvo zdravotníctva SR

Dora
Zn.: Vždy v centre diania s očami na stopkách! :)

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovensko zasypal záhadný žltý prach: NIE je to piesok ani repkový peľ!

Mnohí Slováci si všimli, že ich balkóny či autá...

Politológ o osude koalície: ,,Je magické, ako sa navzájom žerú, ale..!“

Hádky, osočovanie, klamstvá i vážne obvinenia sa stali neoddeliteľnou súčasťou...

Po smrti Jozefa Abrháma smúti Česko aj Slovensko: Prvé odkazy!

Česko aj Slovensko pred pár hodinami zarmútila smutná správa....

ŠOKUJÚCE zistenie: Zvrat v prípade obvinenia Plačkovej a manžela!

Influencerku Zuzanu Plačkovú a jej manžela Reného Strausza obvinila...