Otrasný incident sa odohral už v roku 2015, no Slovenka z obce Vechec spoznala svoj trest až teraz. Jej rodine sa ale zdá napriek ohavnej vražde novorodenca privysoký.

K otrasnému incidentu došlo v októbri 2015 v obci Vechec v okr. Vranov nad Topľou. Len 18-ročná Denisa tajila tehotenstvo aj pred vlastnou rodinou a keď na ňu prišli pôrodné bolesti, vyšla na záhradu, kde priviedla na svet dievčatko, foto >>> TU <<<. Bábätko sa narodilo zdravé a na chvíľku zaplakalo, matka mu pretrhla pupočnú šnúru rukami a vyšla spolu s ním na kopu dreva pri plote.

Novorodenca prehodila cez 1,8 metra vysoký plot k susedom, vrátila sa domov a zaspala. Dieťatko následne utrpelo krvácanie do mozgu a zlyhalo mu srdiečko. Telíčko si podľa informácii denníka Sme všimli susedia na ďalší deň, keď z neho stihli objedať aj psy na dvore. Denisa sa teraz postavila pred Okresný súd v Prešove, kde v prípade ohavnej vraždy vypovedali i svedkovia.

Mladá žena bola obžalovaná aj z opakovanej krádeže čokolády, s ktorou mala kupčiť. Pri poslednej reči však povedala len stručné: “Je mi to ľúto”. Sudca uznal v pondelok Denisu vinnou a naparil jej trest odňatia slobody na 20 rokov v zariadení s maximálnym stupňom stráženia, keďže sa u nej nezistili žiadne popôrodné rozrušenia. Obhajca Denisy ale podal voči rozsudku odvolanie so slovami, že vzhľadom na “mentálny vývoj klientky a prostredie, z ktorého pochádza”, je trest príliš prísny. Rovnakého názoru je aj Denisin otec, ktorý si myslí, že jeho dcéra bola v tej dobe “nepríčetná a nerozumela tomu, čo sa deje”. Vec bude prešetrovať krajský súd.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: mysaris.sme.sk │ Foto: Pexels, commons.wikimedia.org